Historija

Konkurs - Rezultati

21 oktobar 2011 u 21:30

Internacionalni žiri koji su sačinjavali :
- Ismar Mujezinović, slikar
- Tanja Gangar, kustos Nacionalne galerije portreta London
- Sylvie Gonzalez, direktorica Muzeja istorije i umjetnosti Saint-Denis
je odabrao nagrađene umjetnike XIV INTERBIFEP-a.

Velika diploma za grafiku (otkupna nagrada) : Miran Šabić - Slovenija
Velika diploma za grafiku : Véronique Laurent Denieuil - Francuska
Velika diploma za grafiku : Jonas Ranson - Velika Britanija

Velika diploma za crtež (otkupna nagrada) : Svetislav Cvetković - Bosna i Hercegovina
Velika diploma za crtež : Donhofer - Austrija
Velika diploma za crtež : Jelena Bulajić - Srbija

Nagrada Ismet Mujezinović : Ivana Mrčela - Hrvatska

Nagrada James Haim Pinto : Ximena De Leon Lucero - Argentina
____________________________________________________________________________________________________

20 maj 2011 u 23:40

Selekciona komisija XIV INTERBIFEP-a koju su sačinjavali :
- Amela Hadžimejlić-Kečo, profesor na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu
- Peko Nikčević, profesor na Akademiji likovnih umjetnosti u Prištini
- Began Turbić, akademski skulptor iz Tuzle
od prijavljenog 371 autora iz 53 zemlje odabrali su 160 autora iz 50 zemalja.

Spisak autora koji su odabrani od strane selekcione komisije :

ARGENTINA: Diego Cirulli, Mariana De Marchi, Ximena de Leon Lucero
AUSTRIJA: Donhofer, Gabriel Köfler, Larissa Tomassetti
BELGIJA: Jef Despriet, José Vanpoucke, Rik Vermeersch
BJELORUSIJA: Aleksandr Sharovarov
BOSNA I HERCEGOVINA: Adis Fejzic, Admir Mujkic, Admira Bradaric, Ahmet Ibukić Ami, Almir Šehić, Danis Fejzic, Darko Stanić, Davor Ruzić, Dragan Kordic, Dragana Nuić- Vučković, Edina Selesković, Husein Sljivo, Igor Sredojevic, Ismet Hrvanović, Ljiljana Vidaković, Maja Hrvanović, Maja Skenderović, Maja Šimunović, Mario Šunjić, Merima Turbić Mahmutović, Mirza Mameledžija, Mustafa Skopljak, Radmila Jovandic Dapic, Renata Papista, Svetislav Cvetković, Zlatan Filipović
BRAZIL: Ana Sartori, Frattini, Gabriel Henrique Spinelli, Noris Maria Dias
BUGARSKA: Grigor Mitzev, Katya Dimova
ČEŠKA REPUBLIKA: Lukáš Bradáček, Markéta Váradiová, Martin Mulač, Martina Nožičková
ČILE: Agostina Suazo Hormazábal
CRNA GORA: Dzevdet Nikocevic, Marija Kapa, Zorica Lakic
DANSKA: Canuto Kallan, Tine Hind 
EKVADOR: Mauro Rojas Muñoz
FILIPINI: Michelle Valenton
FINSKA: Aleksi Joensuu, Anita Jensen, Anne Rossi, Eya Pii, Hannu Sillanpää, Juha Saitajoki , Lars Holmström, Petteri Aaltolainen
FRANCUSKA: Argatti, François Chassine, Isabelle Régnier, Laure Marzolf, Luc Pichon, Marina Krüger, Nathalie Tousnakhoff, Noëlle Prinz, Véronique Laurent Denieuil
GRČKA: Aris Baraboutis
HRVATSKA: Ana Sladetic, Antonija Gudelj, Ivana Barišić Tomšić, Ivana Mrcela, Jelena Dabić, Kristina Rismondo, Maja Zemunik Mužinić, Nada V. Falout, Nevena Petra Piližota, Nikolina Novosel, Petar Popijač, Vanja Jović, Zdenko Radovanić, Zeljka Gradski, Zoran Šimunović
IRSKA: Joe Dunne
ISLAND: Thórdur Hall
ISRAEL: Batya F. Kuncman
ITALIJA: Elena Greggio
KANADA: Ella Fleš
KINA: Bei LI
KOLUMBIJA: Diana Torres, Jose Mauricio Rodriguez Duarte
KOSOVO: Shefqet Avdush Emini
KOSTARIKA: Wesley Acuña
LIBANON: Maral Der Boghossian 
LITVANIJA: Zygimantas Augustinas
LUKSEMBURG: Filip Markiewicz
MADAGASKAR: Jean-Nirina Razafindralambo 
MAĐARSKA: Janos Mohacsi, Zsuzsa Demeter
MAKEDONIJA: Andrijana Nachevska Maciev, Daniela Nastoska, Darko Taleski, Goce Trajkovski, Goran Jovanov
MAURITANIJA: Arvin Ombika, Chooramun Dev Anand
MEKSIKO: Ivan Piñon, Jesús Manuel Osuna Gonzalez, Rosa Isabel Vásquez Rascón
NIZOZEMSKA: Frances Alleblas
NJEMAČKA: Jana Dahms, Karin Doerre, Tina & Jochen Schliessler
NORVEŠKA: Ragnar Olaf Hauge
PERU: José Carlos M. Vargas
PORTUGAL: Sergio Portugal
RUSIJA: Roza Savinova, Xenia Ostrovskaya
SAD: Adrian Wong, Alice Leora Briggs, Anne Labovitz, Helen Redman, Kim Abeles
SLOVAČKA: Lukáš Reščák, Lydia Jergusova-Vydarena
SLOVENIJA: Berko, Miran Sabic, Petra Varl, Simona Čudovan
ŠPANIJA: Eva Largo, Isabel Maria Sola Marquez, Isidro López-Aparicio
SRBIJA: Aleksandra Vasović, Ana Ivić, Iva Prlincevic, Jelena Bulajic, Lidija Antanasijevic, Milenko Stevanović, Milijana Istijanović, Mirjana Denkov, Smilja Ivetić, Žarko Drinčić
ŠVEDSKA: Jakob Anckarsvärd, Branka Grizelj
THAILAND: Sarawut Chutiwongpeti
TURSKA: Nimet Keser, Yalim Kartal
UKRAJINA: Artem Smorodin, Katerina Cernaya, Maria Nekrasowa
VELIKA BRITANIJA: Chris Stevens, Helen Later, Jonas Ranson, Joseph J Field, Peter Monkman, Rakhshinda Lerch

Prijava

Sticker za radove

Sticker za adresu

/ Korisne informacije

Galerija je otvorena od ponedjeljka do petka u vremenu od 08 - 15 sati i subotom od 09 - 13 sati.
Tel/fax: +387 35 276 150
Gsm: +387 61 185 733
Email: galerijaportretatuzla@gmail.com i interbifep@gmail.com

INTERBIFEP